Eğitim Hizmetleri

Bilgisayarlı Tasarım Eğitimleri

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara bilgisayar destekli tasarım eğitimi vermekteyiz. Eğitimin içeriği bu konuda hiçbir bilgi gereksinimi olmadan en temelden başlayarak ileri seviyede bilgilendirmelere kadar ulaşmaktadır. Eğitimlerden önce teorik içerikten anlatımlar başlanarak öğrencisin opsiyonlu olarak seçtiği yazılımla eğitimler devam etmektedir. Teorik olarak ders anlatımı şeklinde pratik olarak ise yazılım üzerinde uygulamalar ile tasarımlar yapılmaktadır. Bilgisayar destekli tasarım eğitimlerinde öğrencinin arzunu göre kullanılan tasarım yazılımları.

 • AutoCAD
 • Autodesk İnventor
 • Solidworks
 • Catia
 • DraftSight

Bilgisayar Destekli Mekanik Analiz Eğitimleri

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara bilgisayar destekli mekanik analiz eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriği Sonlu Elemanlar Teorisinden ve mukavemet bilgilerinden başlayarak bu bilgilerin yazılım içinde ve gerçek hayatta uygulamaları anlatılmaktadır. Bununla birlikte hazır CAD modellerinin nasıl analiz edileceği ve büyük tasarımların analizi ile birlikte konular detay kazanabilmektedir. Bilgisayar Destekli Mekanik analiz eğitimlerimizle birlikte kullanılabilen yazılımlar.

Bilgisayar Destekli Akış Analizi Eğitimleri

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara bilgisayar destekli akış analizi eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriği Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği ve Akışkanlar mekaniği bilgilerinden başlayarak bu bilgilerin yazılım içinde ve gerçek hayatta uygulamaları ile anlatılmaktadır. Bununla birlikte hazır CAD modellerinin nasıl analiz edileceği ve karmaşık akış durumlarının modellenmesi konuları da incelenmektedir. Bilgisayar destekli akış analizi eğitimlerimizle birlikte kullanılabilen yazılımlar.

 • Ansys Fluent
 • SOLIDWORKS Flow Simulation
 • Autodesk CFD
 • StarCCM+

Bilgisayar Destekli Üretim Eğitimler

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara bilgisayar destekli akış analiz eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriği temel imal usulleri bilgilerinden başlayarak bilgisayar yazılımı içinde uygulamalı olarak parça modellenmesi ve işlenerek takım yollarının çıkarılması konularını incelemektedir. Bilgisayar destekli üretim eğitimlerimizle birlikte kullanılabilen yazılımlar.

 • MasterCAM
 • SolidCAM
 • PowerMill

Teorik Sonlu Elemanlar Analizi Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Sonlu Elemanlar Analizi Eğitimi vermekteyiz. Eğitimin içeriğinde temel eleman çeşitleri, kiriş eleman, yüzey eleman ve üç boyutlu elemanların hesaplama yöntemleri, entegrasyon yöntemleri ve malzeme modelleri ile birlikte statik ve dinamik hesaplamaların mantığıda anlatılmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Eğitimi vermekteyiz. Eğitim içeriğinde akışkanlar dinamiğinin temellerinden başlanarak yakınsama teorileri, türbülans modelleri ve sonlu hacimler metodundan detaylı olarak bahsedilmektedir. Teorik Hesaplamalı Akışkanlar dinamiği eğitimi ile gerek akışkanların hareketi ile ilgili temeller incelenmekte hem de ısı transferi mekanizmaları incelenmektedir. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Yapıların Statiği Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Yapıların Statiği eğitimini vermekteyiz. Eğitimin içeriğinde Yapıların Statiğinin temelinden başlanarak statiğin temel kuramları ve yapılan kabuller ile birlikte noktasal cisim statiği, Atalet momenti etkisi ve hesaplamalı, uzayda üç boyutlu vektörler detaylı olarak anlatılmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Yapıların Dinamiği Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Yapıların Dinamiği eğitimini vermekteyiz. Eğitimin içeriğinde Yapıların Dinamiğinin temelinden başlanarak dinamiğin temel kuramları ve yapılan kabuller ile birlikte itme ve momentumun detaylarına da değinilmektedir. Hızlanma, ivmelenme, Netwonun temel kuramları ve gravitasyonel yasası gibi kanunlar anlatılarak karmaşık dinamik hareketlenmelerin temellerinin anlaşılması amaçlanmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Akışkanlar Mekaniği Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Akışkanlar dinamiği eğitimini vermekteyiz. Eğitimin içeriğinde Akışkanlar mekaniğinin temelinden başlanarak akışkanların temel kuramları ve yapılan kabuller ile bilrikte Bernoulli yasası, Navier-Stokes eğitlikleri, Euler yaklaşımı ve vizkozite gibi durumlar detaylı olarak anlatılmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Isı Transferi Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Isı transferi eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriğinde Isı transferinin temelinden başlanarak ısı geçiş mekanizmalarının temel kuramları ve yapılan kabuller ile birlikte iletim ile ısı geçiş mekanizması, taşınım ile ısı geçiş mekanizmaları ve ışınım ile ısı geçiş mekanizmalarının yanında Fourier yasası ve zaman bağlı olarak değişen durumları incelemekteyiz. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Termodinamik Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Termodinamik eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriği Teknik termodinamik biliminin temelinden başlanarak, çevrim mantığı ve yapılan kabullerin yanı sıra rankin çevrimi ve ısı pompası gibi günlük hayatta enerji üretim sistemlerinde sıkça kullanılan konuları kapsamaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Yapıların Mukavemeti Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Yapıların Mukavemeti eğitimlerini vermekteyiz. Eğitimin içeriği Yapıların mukavemeti biliminin temelinden başlanarak, gerilme kavramları, yükleme durumları, iç ve dış kuvvetlerin yaptığı işler gibi konulara değinilerek karmaşık yükleme durumlarının mantığın anlaşılması amaçlanmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik İmal Usulleri Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik İmal Usulleri eğitimlerini vermekteyiz. Eğitimin içeriği imal usulleri biliminin temelinden başlanarak metal işleme teknikleri , döküm teknikleri, saç levha üretim tekniklerinin yanında soğuk işleme ve haddeleme gibi konularda da konular bulunmaktadır. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.

Teorik Yat ve Gemi Tasarım Teknikleri Eğitimi

Kırmızı Mühendislik® olarak firmalara ve şahıslara Teorik Yat ve Gemi Tasarım Teknikleri eğitimleri vermekteyiz. Eğitimin içeriği gemi teorisinden başlayarak gemi elemanları ve genel tasarım terminolojisinin yanında gemi tasarım çevrimini de içermektedir. Öğrencinin talebine göre eğitim salt teorik ve ya teorik destekli tasarım olarak devam edebilmektedir. Ancak Teorik destekli tasarım olarak devam edebilmesi için ön koşul bilgisayar destekli tasarım yazılımları kursumuzu tamamlamış olmak gereklidir. Eğitim genel olarak teorik tabanlı işlenmesi ile birlikte eğitmen tarafından verilen uygulamaların anlatımını da içermektedir.